استخر پیش ساخته


استخر پیش ساخته گرد بست وی

کد کالا : best way 56444

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته فریم دار بست وی

کد کالا : best way 56217

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته گرد 2018 بست وی

کد کالا : best way 56705

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته گرد فریمی بست وی

کد کالا : best way 56427

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته گرد پاوراستیل بست وی

کد کالا : best way 56666

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته مربعی 2018بست وی

کد کالا : best way 56626

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته فریمی آبی بست وی

کد کالا : best way 56260

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته مستطیلی بست وی

کد کالا : best way 56457

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته گرد مدل 56451 بست وی

کد کالا : 56451 best way

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته دایره ای لوکس بست وی

کد کالا : 56664 best way

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته مستطیلی خاکستری بست وی

کد کالا : best way 56466

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته گرد عرض 56462 بست وی

کد کالا : best way 56462

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته بزرگ بست وی

کد کالا : best way 56623

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته فریم دار آبی بست وی

کد کالا : intex 56488

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته فریمی گرد بست وی

کد کالا : 56438 best way

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته متحرک گرد بست وی

کد کالا : 56641 best way

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته بادی گرد بست وی

کد کالا : best way 57268

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته فست ست بست وی

کد کالا : bestway 57316

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته عروسک دار کودک بست وی

کد کالا : bestway 30007

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته خانوادگی بادی بست وی

کد کالا : bestway 57270

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته 457 سانتی بست وی

کد کالا : bestway 57289

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته گرد ۲۴۴ سانتی بست وی

کد کالا : 56431 bestway

با ما تماس بگیرید

استخر پیش ساخته مستطیلی ۳ متری بست وی

کد کالا : 56411 bestway

با ما تماس بگیرید


استخر پیش ساخته چیست؟

 

یکی از مواردی که امروزه در بیشتر ویلاها، مراکز تفریحی، مهدکودک‌ها و منازل فکر انسان را به خود مشغول ساخته ایجاد یک زمینه برای به‌وجودآوردن ورزش و نشاط می‌باشد. در این میان بیشترین تفریح و سرگرمی‌ای که به نظر برای همگان مورد علاقه می‌باشد ورزش‌های آبی است البته مسائل و مشکلاتی برای انجام این‌گونه ورزش‌ها سر راه می‌باشد. احداث استخر از جمله عملیات‌های ساختمانی پیچیده محسوب می‌شود، چون علاوه بر هزینه‌های احداثی، مواردی همچون اشغال کردن فضا و تغییرات برای محلی که محصول در آن تعبیه می‌شود وجود نخواهد داشت بسیاری ساخت استخر و بسیاری نیز خرید و نصب استخر پیش ساخته را برای داشتن یک تفریح یا محلی برای ذخیره آب انتخاب می‌کنند که هرکدام مزیت‌ها و معایب خود را دارند. در ادامه مطلب، اطلاعاتی درمورد استخرهای پیش ساخته برای آشنایی شما عزیزان با این محصول گفته شده است، پس با ما همراه باشید.

استخرهای پیش ساخته به علت کم حجم بودن، سریع نصب شدن و قیمت مناسبی که دارند در چند سال اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این استخرها را می‌توان بر روی زمین صاف مثل چمن، زمین خاکی، زمین بتنی، زمین موزاییک شده و موارد مشابه نصب و راه‌اندازی نمود. نصب کردن این استخرها حدود دو ساعت زمان می‌خواهد و بعد از نصب شما می‌توانید استخر را آب گیری نمایید. استخرهای پیش ساخته امروزه در مدل‌های مستطیل، مربع و گرد نیز وجود دارند. این استخرها دارای ابعاد بسیار متنوعی می‌باشند و با توجه به قیمت مقرون به صرفه‌ای که نسبت به استخرهای سنتی بتنی دارند، توانسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند جای خود را در میان خریداران اقلام تفریحات آبی باز کنند. استخرهای پیش ساخته یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در باغ‌ها و ویلاهای شخصی به منظور تفریح و آب‌تنی به همراه خانواده و یا دوستان می‌باشند. استخر پیش ساخته می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند یک استخر کاملاً مجهز و استاندارد را مورداستفاده قرار دهند، بسیار مناسب باشد.

 

انواع استخر پیش ساخته

 

استخرهای پیش ساخته شامل دو نوع اصلی از جمله: استخر پیش ساخته برزنتی (PVC) ، استخر پیش ساخته فایبرگلاس و رزین است.

 

استخر پیش ساخته برزنتی (PVC)

 

استخر پیش ساخته برزنتی شامل یک فریم فلزی از نوع استیل است. این استخرها از طریق کام و زبانه‌هایی که روی آن تعبیه شده است به محفظه استخر متصل می‌شوند و یک قاب مربع، مستطیل یا دایره‌ای را شکل می‌دهند. این فریم با استفاده از جای‌گیری‌هایی بر روی پارچه برزنت تعبیه شده و در نهایت فضای سه بعدی که آب درون آن قرار می‌گیرد را شکل می‌دهند.

پایه‌هایی از جنس استیل نیز به منظور مهار نیروهای وارد شده به استخر، از طرف آب در نظر گرفته شده است و از همه طرف استخر را در بر می‌گیرد. این استخر همچنین دارای نردبان فلزی است که به منظور سهولت در استفاده در آن تعبیه شده است. از دیگر آیتم‌های این کالا، فیلتر یا دستگاه تصفیه آب است که در کنار و بیرون از استخر نصب می‌شود. استخر پیش ساخته برزنتی (PVC)به منظور استفاده خانگی، صنعتی و کشاورزی می‌تواند مورد بهره برداری قرار گیرد. این نوع استخر پیش ساخته نیز به‌صورت توکار و روکار قابلیت اجرا دارد.

 

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس و رزین

 

استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس و رزین از جنس قایق‌های تفریحی کوچک است که دوام زیادی در برابر ناملایمات جوی دارد، به این دلیل که در ویلاها، خانه باغ‌ها، استخرهای ورزشی حرفه‌ای، پارک آبی، خانه‌ها، زمین‌های کشاورزی و مزرعه پرورش ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد اولیه این استخر در کارخانه‌ها تولید می‌شود و درون قالب‌هایی ریخته شده و پس از تولید در محل موردنظر نصب و راه‌اندازی می‌شود. این استخر در ابعاد و اشکال مختلف تولید شده و در بازار عرضه می‌شود. جنس این نوع استخر پیش ساخته از فایبرگلاس و رزین است. استخر پیش ساخته فایبرگلاس را نیز می‌توان به صورت توکار یا روکار استفاده کرد. البته برای استفاده از نوع توکار آن نیاز به اجرای برخی عملیات‌های ساختمانی مانند خاک‌برداری و ترمیم است که باید پیش از نصب انجام شود.

 

استخر پیش ساخته توکار چگونه اجرا می‌شود؟

 

برخلاف استخر روکار که نصب آن سریع‌تر و آسان‌تر است، نصب و راه‌اندازی استخرهای پیش ساخته توکار نیازمند اجرای عملیات ساختمانی هستند. اجرای شکل و ابعاد استخر بر روی زمین، گودبرداری و اجرای ماسه بادی در بستر و نصب استخر و پرکردن فضای اطراف با ماسه بادی، اجرای تأسیسات استخر و در نهایت اجرای زیباسازی‌های اطراف استخر از جمله عملیات‌های عمرانی برای نصب استخر پیش ساخته توکار هستند.

پس از انتخاب طرح و ابعاد استخر مورد نظر از طرف نمایندگی‌ها و واحدهای فروش، شرکت سفارش شما را می‌سازد و سپس کارشناسان و مهندسان را به منظور آماده سازی بستر استخر اعزام می‌کنند. با توجه به سفارش مشتری، امکانات دیگر استخرهای پیش ساخته مانند سرسره آبی، روکش استخر، تخت آفتابی و بسیاری امکانات دیگر نیز پس از اجرای کامل انجام می‌شوند. این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می‌تواند جایگزین دائمی استخرهای سنتی باشد، دیواره‌های برزنتی و PVC چند لایه و پایه‌های آهنی گالوانیزه توضیح کوچکی از کیفیت استخر پیش ساخته توکار می‌باشد که بدون شک در اولین استفاده رضایت شما را در بر خواهد داشت.

 

مزایا و معایب استخر پیش ساخته

 

استخرهای پیش ساخته همانند دیگر محصولات هم دارای مزایا وهم یک سری معایب می‌باشند که در متن زیر به چند نمونه از این مزایا و معایب جهت آشنایی بیشتر شما با این استخرها اشاره شده است.

 

مزایا استخر پیش ساخته

 

یکی از ویژگی‌های استخر پیش ساخته نسبت به استخرهای بتنی و سنتی این است که نصب و راه‌اندازی آن‌ها نیاز به زمان بسیار زیادی نداشته و در کمتر از 3 ساعت می‌توان یک استخر پیش ساخته با تمام تجهیزات را راه‌اندازی کرده و از آن استفاده کرد. این نوع از استخرها از ویژگی سبک بودن و وزن بسیار کم برخوردارند که به همین دلیل حمل و جابه‌جایی آن آسان است. قیمت استخرهای پیش ساخته بسیار به‌صرفه و ارزان است و در مقایسه با همنوع خود که استخر بتنی باشد حدوداً یک‌پنجم قیمت می‌باشد.

 استخرهای سنتی ممکن است در اثر قرارگرفتن در معرض آفتاب در طولانی مدت دچار ریزش کاشی شوند که هم چهره استخر را زشت می‌کند و هم باعث آسیب‌دیدگی شناگران می‌شود. استخرهای پیش ساخته به دلیل متریال به کار رفته در آن‌ها دچار این خرابی‌ها نمی‌شوند و دوام زیادی دارند.

امروزه استفاده از استخر پیش ساخته برای پرورش ماهی جایگزین مناسبی به‌جای روش‌های سنتی ساخت استخر شده است. این محصول بدون نیاز به کندن زمین، حفاری و همچنین هزینه بالای ساخت استخر می‌تواند بهترین جایگزین برای شروع کسب‌وکار شما باشد.

بحث سلامتی همیشه یکی از درگیری‌های ذهنی است که برای شناگران وجود دارد که با وجود ضدعفونی‌کننده‌های آب تا حدودی مرتفع می‌شود. بحث دیگر نظافت خود استخر است. همان‌طور که می‌دانیم استخرها محیط‌های مستعد رشد انواع قارچ، باکتری و جلبک است. استخرهای سنتی را پس از مدتی استفاده باید لای‌روبی و ضدعفونی کرد و از جلبک‌کش‌ها و آنتی باکتری‌های مختلف برای تمیزکاری استخرها استفاده کرد. این در حالی است که استخرهای پیش ساخته به دلیل ژل کوت رزینی که دارند محیط را برای رشد قارچ و جلبک نامساعد می‌کنند و اغلب خاصیت آنتی باکتریال دارند.

از این کالای مفید علاوه بر شنا و آب‌تنی می‌توان برای استفاده درمانی به‌خصوص برای کسانی که دارای بیماری‌های مفصلی هستند، استفاده نمود.

 

معایب استخرهای پیش ساخته

 

استخرهای پیش ساخته دارای مزایای زیادی هستند که موجب شده تا طرفداران بسیاری را پیدا کنند، اما با این توصیفات این استخرها نیز معایبی دارند. معایب استخر پیش ساخته بستگی به نوع و مدل آن دارد. قبل از خرید حتماً باید مدل‌های آن را با هم مقایسه کرد تا در نهایت مطلوب‌ترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید.

نردبان‌های این نوع استخرها مقاومت پایینی در برابر وزن زیاد دارند و این مورد برای افرادی که اضافه وزن دارند اصلاً گزینه خوبی نیست، این نردبان‌ها به‌منظور راحتی در ورود و خروج افراد به داخل می‌باشد از قوای بدنی مطلوبی برخوردار نیست و نمی‌تواند افرادی را که دارای وزن بالاتری هستند تحمل کند و ممکن است پس از استفاده‌های متعدد آسیب ببیند. برای جلوگیری از این اتفاق شما می‌توانید از نردبان‌های مجزا استفاده کنید تا راحت به داخل استخر بروید و از وقوع حادثه جلوگیری کنید.

سوراخ شدن بدنه یکی از اصلی‌ترین معایب استخر پیش ساخته می‌باشد. عمری که استخرهای پیش ساخته فریمی دارند در حدود 6 تا 7 سال می‌باشد که به نسبت استخرهای بتنی کمتر است. لازمه اینکه طول عمر استخرهای پیش ساخته افزایش یابد این است که باید از استخر درست استفاده کرد و نباید عواملی که موجب می‌شود تا طول عمر استخر کاهش یابد را انجام بدهید.

یک عیب استخرهای پیش ساخته از نوع فایبرگلاس این است که دارای طرح‌های آماده و محدودی هستند که ممکن است طبق سلیقه مشتری نباشد.

استخرهای پیش ساخته دارای پایه‌های شکننده‌ای می‌باشند که ممکن است در اثر شیب زیاد زمین، فشار آب درون استخر به یک طرف هدایت شده و موجب شکستگی پایه‌های استخر شود.

لازم به ذکر است که این معایب محدودی که بیان شد را می‌توان با مراقبت و نگهداری درست این محصول، نادیده گرفت.

 

نحوه اجرا و نصب استخرهای پیش ساخته

 

استخرهای پیش ساخته در انواع بسیار مختلفی تولید شده‌اند که بیشتر در اشکال هندسی دایره‌ای، مستطیلی، مربعی، بیضی و شش‌ضلعی تولید می‌شوند که در ابتدا بایستی سلیقه خود را در این امر دخیل کنید و استخر پیش ساخته محبوب خود را در نظر داشته باشید، سپس با توجه به محل قرارگیری و محل نصب استخر، ابعاد استخر پیش ساخته خود را انتخاب کنید، اغلب افراد در یک نگاه کلی برای نصب استخرهای پیش ساخته زیرزمین خانه و حیاط‌خلوت و یا حیاط پشتی خانه خود را انتخاب می‌کنند، این دو محل یکی از بهترین محل‌ها برای نصب استخرهای پیش ساخته است، اما بایستی در نظر داشته باشید که محل انتخاب شده به‌مراتب بزرگ‌تر از ابعاد استخر پیش ساخته شما باشد، همواره محل استقرار یک استخر پیش ساخته بایستی ابعادی بیش از یک متر تا دو متر از هر قسمت استخر پیش ساخته داشته باشد تا امکان استفاده و همچنین نصب آن فراهم باشد، پس در نظر بگیرید که قبل از خرید محل قرارگیری استخر پیش ساخته خود را در نظر بگیرید و سپس متناسب به آن استخر پیش ساخته را انتخاب کنید.

در رابطه با انتخاب زمین برای نصب و راه‌اندازی استخر پیش ساخته بایستی در نظر داشته باشیم که آیا قصد دارید تا استخر پیش ساخته را به‌صورت روکار نصب کنید یا توکار؟ استخرهای پیش ساخته قابلیت این را دارند که آن‌ها را به‌صورت روکار یعنی بر روی زمین و به‌صورت توکار یعنی داخل زمین نصب کنید، به همین دلیل اگر قصد دارید تا استخر پیش ساخته خود را در زیرزمین به‌صورت توکار نصب کنید، به ارتفاع سقف زیرزمین نیز دقت کنید تا پس از نصب استفاده از استخر پیش ساخته با مشکل مواجه نشوید، اما اگر قصد راه‌اندازی و نصب استخر پیش ساخته به‌صورت توکار دارید هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است که برای گودبرداری همواره از هر طرف استخر پیش ساخته یک متر بیشتر از مساحت استخر گودبرداری انجام شود و ارتفاع گودبرداری با ارتفاع استخر یکسان باشد. در صورت راه‌اندازی به‌صورت روکار نیز هیچ نیازی به گودبرداری نیست و چه‌بسا کار شما بسیار راحت‌تر خواهد بود. اما برای راه‌اندازی استخر به‌صورت روکار بایستی عواملی را در نظر بگیرید که در طول استفاده استخر پیش ساخته شما دچار حادثه نشود و آسیبی نبیند.

در صورت تصمیم‌گیری برای نصب استخر پیش ساخته به‌صورت روکار بایستی سطح زمین را تمیز کنید، قبل از تمیزکردن بایستی ببینید که سطح زمین ناهمواری نداشته باشد و محل کاملاً مسطح باشد کج بودن زمین می‌تواند در مدت طولانی به استخر پیش ساخته شما آسیب وارد کند چراکه در صورت متمایل بودن زمین به یک سمت و نبود سطح مسطح باعث می‌شود تا آب به یک سمت فشار آورده و در مدت زمان طولانی باعث تضعیف شدن پایه‌های آن قسمت شود، پس بایستی با اندازه‌گیری با دستگاه‌هایی چون تراز سطحی کاملاً مسطح را ایجاد کنید، اگر سطح نیز صاف نبود می‌توانید آن را با چنگک، شن، بیل، صافی، کفگیر، شن‌کش و ... صاف و هم سطح کنید. برای کاهش خطر این آسیب‌دیدگی شما می‌توانید از زیرانداز نیز استفاده کنید، دراین‌رابطه تاتمی‌هایی توسط بیشتر نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های استخر پیش ساخته ارائه شده است که می‌توانید با خرید آن‌ها کف بسیار نرم را برای استخر پیش ساخته خود فراهم کنید، وجود این تاتمی‌ها خطر آسیب دیدگی کف استخر را به صفر کاهش می‌دهد. این تاتمی‌ها به صورت یک متر در یک متر برش داده شده است و می‌توان با اتصال آن‌ها به یکدیگر تاتمی با ابعاد بزرگ‌تر را ایجاد کرد.

پس از این مراحل نوبت می‌رسد به بازکردن استخر پیش ساخته و تفکیک پایه‌ها، بدنه و پیچ و مهره‌های آن، استخرهای پیش ساخته متنوع هستند که بایستی به نسبت طراحی و نوع اتصالات آن‌ها استخر پیش ساخته را نصب کنید، برای این کار دی‌وی‌دی‌هایی در کنار محصول قرار گرفته است که می‌توان به بهترین شکل استخرهای پیش ساخته را نصب کرد، همچنین نصاب‌هایی برای این کار استخدام شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها برای نصب کردن هر چه‌بهتر استخرتان کمک بگیرید. اما اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید بایستی پس از خارج کردن استخر پیش ساخته از جعبه و کارتن خود، پارچه یا بدنه برزنتی محصول را بر روی زمین پهن کنید، سپس ستون‌هایی که به‌صورت فریمی طراحی شده‌اند و قرار است به یکدیگر متصل شوند را از داخل بدنه رد کرده و به یکدیگر متصل کنید، اغلب این ستون‌ها و میله‌ها از جنس آلومینیوم یا فایبرگلاس هستند، پس از آن میله‌های عمودی که همان پایه‌های استخر هستند را به ستون‌های افقی بالایی متصل کنید، پس از آن استخر پیش ساخته خود را سرپا کرده و قسمت‌های پایینی بدنه برزنتی را به پایه‌ها متصل کنید تا استحکام پایه‌ها بهتر شده و در حالت اصلی خود قرار بگیرد، پس از این مرحله نصب بدنه اصلی استخر پیش ساخته شما به پایان می‌رسد.

پس از برپاکردن استخر پیش ساخته نوبت می‌رسد تا پمپ‌های تصفیه آب را به استخر متصل کنید، استخرهای پیش ساخته به نسبت ابعاد و حجم آبی که دارند دارای پمپ‌های تصفیه آب می‌باشند که با استفاده از آن می‌توان حجم بالای آب استخر را در مدت‌زمان بسیار کم تصفیه کرد، لازمه هر استخر ازجمله: عمومی، شخصی، بتنی، پیش ساخته و ... که از حجم بالایی برخوردارند این است که پمپ تصفیه آبی را برای تصفیه آب آن استفاده کرد چراکه استفاده مکرر افراد از آب می‌تواند موجب آلودگی آب استخر شود، در این مرحله پمپ تصفیه آب استخر را از داخل جعبه خارج کرده و در نزدیکی دریچه‌های ورودی و خروجی آب استخر پیش ساخته قرار دهید، لوله‌های پلاستیکی، فنری این پمپ‌ها را نیز خارج کرده و یک طرف آن را به دریچه ورودی پمپ و لوله دیگر را در قسمت خروجی پمپ تصفیه متصل کنید. لوله‌ای که در قسمت ورودی پمپ تصفیه آب متصل شده است را به دریچه خروجی استخر که اغلب پایین‌تر از دریچه ورودی قرارداد متصل کنید، و لوله‌ای که به دریچه خروجی پمپ تصفیه آب متصل شده است را به دریچه ورودی آب استخر که اغلب در بالای بدنه استخر قرار دارد متصل کنید، سپس با استفاده از بست لوله‌ها را محکم کنید تا آب نشتی ندهد، پس از آن اقدام به پرکردن آب استخر خود کنید، پس از پرشدن پمپ تصفیه آب را به برق متصل کنید و پمپ تصفیه کن خود را تست کنید که آب از آن عبور کند، پس از اطمینان از صحت پمپ باد نوبت می‌رسد به‌قرار دادن نردبان محصول، پس از قراردادن نردبان روند نصب استخر پیش ساخته شما به پایان می‌رسد و می‌توانید از محصول خود استفاده کنید.

 

شرکت‌های فروشنده استخر پیش ساخته

 

حقیقتاً زمانی که سخن از استخر پیش ساخته به میان می‌آید، نام شرکت اینتکس که یکی از سازنده‌های استخرهای پیش ساخته در سطح جهان است بسیار به گوش می‌خورد. این شرکت یک برند آمریکایی است که محصولات آن در کشور چین تولید و عرضه می‌شود.

البته برند ایرانی برتر در زمینه ساخت استخرهای پیش ساخته نیز کم نیست که از بهترین و باکیفیت‌ترین آن‌ها می‌توان به محصولات شرکت مدرن استخر اشاره کرد. این شرکت ایرانی در زمینه ساخت و اجرای انواع استخرهای پیش ساخته، پارک آبی، جکوزی فعالیت دارد.

 

ما سعی کردیم با قراردادن اطلاعاتی در مورد استخرهای پیش ساخته شما عزیزان را با مزایا و نحوه استفاده از این محصولات آشنا کنیم. وب‌سایت دنیای اینتکس یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه فروش استخر پیش ساخته محسوب می‌شود. این فروشگاه انواع مختلف و متنوعی از استخرهای پیش ساخته را در دسترس قرار داده است تا مشتریان عزیز با اطمینان کامل بتوانند محصول مدنظر خود را انتخاب نمایند.