تشک بادی


تشک بادی بالش دار اینتکس

کد کالا : intex 58890

685,000 تومان

تشک بادی یک نفره با ارتفاع 30 سانتی بست وی

کد کالا : 67556 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره با ارتفاع 30 سانت بست وی

کد کالا : 67462 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره بزرگ بست وی

کد کالا : best way 67464

با ما تماس بگیرید

تشک بادی تاج دار بست وی

کد کالا : best way 67397

با ما تماس بگیرید

تشک بادی کامفورت دو نفره بست وی

کد کالا : best way 67380

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره کامفورت بست وی

کد کالا : 67379 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره کامفورت بست وی

کد کالا : best way 67374

با ما تماس بگیرید

تشک بادی طبی دو نفره عرض 152 بست وی

کد کالا : best way 67555

با ما تماس بگیرید

تشک بادی تک نفره کامفورت بست وی

کد کالا : best way 67224

با ما تماس بگیرید

تشک بادی تک نفره طبی بست وی

کد کالا : best way 67223

با ما تماس بگیرید

تشک بادی تک نفره تاشو بست وی

کد کالا : best way 67013

با ما تماس بگیرید

تشک بادی یک نفره شیار دار بست وی

کد کالا : 67000 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی با عرض 99سانتی‌متر بست وی

کد کالا : 67001 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی یک نفره طبی بست وی

کد کالا : 67446 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی یک نفره مدل 67553 بست وی

کد کالا : 67553 BEST WAY

با ما تماس بگیرید

تشک بادی مسافرتی چند نفره بست وی

کد کالا : best way 67016

با ما تماس بگیرید

تشک بادی عرض کم بست وی

کد کالا : best way 67287

با ما تماس بگیرید

تشک بادی سورمه‌ای تک نفره بست وی

کد کالا : best way 67471

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره عرض 183 بست وی

کد کالا : best way 67004

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره کم عرض با پمپ بست وی

کد کالا : 67225 best way

با ما تماس بگیرید

تشک بادی طبی یشمی بست وی

کد کالا : best way 67554

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو رنگ کودک بست وی

کد کالا : 67452 best way

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره سفری بست وی

کد کالا : 67002 best way

با ما تماس بگیرید

تشک بادی سفری مدل ۶7015 بست وی

کد کالا : 67015 best way

با ما تماس بگیرید

تشک بادی طرح قاچ پیتزای بست وی

کد کالا : bestway 44038

با ما تماس بگیرید

تشک بادی دو نفره کامفورت اینتکس

کد کالا : 67999 intex

با ما تماس بگیرید

تشک بادی مسافرتی زرد اینتکس

کد کالا : intex 68708

با ما تماس بگیرید


 

تشک بادی چیست؟

 

شاید تعدادی از شما عزیزان نام تشک‌های بادی را شنیده باشید و دوست داشته باشید که اطلاعات بیشتری در مورد این محصولات و کاربرد آن‌ها بدانید، یا حتی ممکن است اسم این محصولات پرکاربرد را نشنیده باشید. به همین منظور در ادامه مطلب می‌خواهیم درباره این محصولات، اطلاعاتی را به شما بدهیم تا بدانید تشک بادی چیست و چه ویژگی‌ها و چه کاربردهایی دارند، پس در ادامه همراه ما باشید.

تشک بادی در اصطلاح یک کیسه قابل جمع‌شدن است که با هوا پر می‌شود و شکل تشک می‌گیرد. حجم بیشتر این تشک را باد تشکیل داده است که در ابعاد، طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود. ظاهر این تشک‌ها بسیار شبیه به تشک‌های معمولی است.

تشک‌های بادی برعکس تشک‌های معمولی به دلیل داشتن ساختار استاندارد و مناسب، بستری راحت و بسیار نرم را برای افراد فراهم می‌کنند. این محصولات چون طراحی‌های جدیدی نسبت به تشک‌های معمولی دارند، به همین علت دارای ویژگی‌های زیادی می‌باشند که این ویژگی‌ها موجب شده تا برتری بیشتری نسبت به تشک‌های معمولی داشته باشند.

اغلب تشک‌های بادی به شکل هندسی مستطیلی تولید می‌شود و دارای ابعاد متنوع هستند. ابعاد بسته به رده سنی تولید می‌شوند و هر یک از آن‌ها برای سن به خصوصی طراحی شده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تشک‌های بادی که در ساختار اغلب آن‌ها رعایت می‌شود رویه مواج می‌باشد. شاید فکر کنید که رویه مواج این تشک‌ها فقط جنبه ظاهری دارد و برای زیباتر شدن محصول طرحی شده است، اما این‌گونه نیست، نرمی و راحتی تشک‌های بادی را می‌توان مدیون این رویه مواج دانست. این رویه باعث می‌شود تا تشک سفت نباشد و در هنگام قرارگیری فرد بر روی آن به بهترین شکل منعطف شود و شرایط بهتری را برای آن‌ها فراهم کند. رویه‌های مواج ممکن است به‌صورت موازی و یا مشبک باشد که تفاوت آن‌ها کم است.

تشک‌های بادی به دلیل وزن سبکی که دارند بهترین گزینه برای افرادی هستند که با حجم زیاد دیگر تشک‌ها مشکل دارند و نمی‌خواهند فضای اضافی برای نگهداری تشک‌های دیگر در منزل داشته باشند.

 

انواع تشک بادی

 

تشک‌های بادی دو نوع اصلی دارند که شامل: تشک بادی دائمی، تشک بادی موقت می‌شود.

 

تشک بادی دائمی

 

تخت‌های بادی به‌عنوان تشک‌های بادی قابل تنظیم نیز شناخته می‌شوند و از آن‌ها به‌جای استفاده از سیستم سیم‌پیچ یا هسته فوم، هوا به‌عنوان وسیله پشتیبانی استفاده می‌شود. درون تشک، محفظه‌های هوا وجود دارد که این امکان را به شما می‌دهند تا راحتی خود را تنظیم کنید. با داشتن امکان تنظیم تشک بادی، شما می‌توانید راحتی خود را مدیریت کنید. در بعضی از تشک‌های بادی فناوری دو ناحیه‌ای ایجاد کرده‌اند به این صورت که دونفری که روی تشک خوابیده‌اند به‌صورت مجزا هر فردی قسمت خود را مطابق با سلیقه خود تنظیم کند که این مزیت باعث می‌شود هر شخص با سطح راحتی متمایزی استراحت کند. بعضی از تشک‌های بادی این فرصت را به افراد می‌دهد تا مناطق مختلف تشک را شخصی‌سازی کنند. این برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی مثل گردن درد یا کمردرد مناسب است.

 

تشک بادی موقت

تشک‌های بادی موقت به دلیل این‌که نسبت به تشک‌های بادی دائمی سبک‌تر و کوچک‌تر هستند، برای کمپینگ‌ها، کوله‌پشتی و یا برای میهمانان در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی تشک‌های بادی موقت مثل تشک‌های بادی دائمی است، اما به طور قابل توجهی نازک‌تر است. بیشتر تشک‌های بادی می‌توانند خواب راحت و پشتیبانی مناسب را برای شما فراهم کنند. اما باید به این نکته توجه کنید که تشک‌های موقت برای استفاده مداوم و طولانی مدت به دلیل کاهش پشتیبانی مناسب نیستند.

تنوع در تشک‌های بادی بسیار زیاد است که شامل مدل‌های مختلفی از جمله؛ تشک بادی چندکاره، تشک بادی کمپینگ، تشک بادی روی آب، تشک بادی بزرگسال، تشک بادی کودک یا نوجوان می‌شود که در ادامه این مطلب توضیحات مختصری درباره‌ی مدل‌های مختلف تشک‌های بادی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان نوشته شده است.

 

تشک بادی چندکاره

 

معمولاً زمانی که در یک محیطی با فضای کم مثل دفتر کار نیاز به نشستن، درازکشیدن یا حتی خوابیدن باشد شما به یک محصولی نیاز دارید که همه این ویژگی‌ها را به‌صورت یکجا داشته باشد، چون به دلیل کمبود فضا برای رفع خستگی خود، نمی‌توانید هر محصول را که دارای ویژگی‌های فوق است به‌صورت جداگانه تهیه و نگهداری کنید. برای همین تشک‌های بادی چندکاره به دلیل داشتن تمام ویژگی‌های موردنظر شما، بهترین انتخاب برای رفع خستگی در محیط محدود کاری شما می‌باشد. ارتفاع این تشک‌ها معمولاً تا 22 سانتی‌متر است. سطح رویه این تشک‌های چندکاره به دو مدل ساده و طبی است.

 

تشک بادی کمپینگ

 

جنس این تشک‌ها معمولاً از برزنت ولی در بعضی از مدل‌ها از جیر یا مخمل می‌باشد. کارایی این تشک‌ها به‌صورت کمپینگ است. معمولاً به‌صورت یک‌نفره تولید می‌شود. ارتفاع تشک بادی کمپینگ تا 22 سانتی‌متر است. این تشک‌ها با تمامی پمپ‌های بادی قابل باد کردن می‌باشند و فقط به‌صورت ساختار داخلی ساده و موازی تولید می‌شوند.

 

تشک بادی روی آب

 

از این تشک‌ها برای استفاده بر روی آب به کار برده می‌شوند. جنس آن‌ها از پی‌وی‌سی بوده و ارتفاعی تقریباً 15 سانتی‌متر دارند. معمولاً دارای یک بالش متصل به تشک است و به دلیل داشتن حجم کوچک می‌توانید با پمپ باد دستی یا پدالی آن را باد کنید. این تشک‌ها دارای طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های شاد و زیبایی است که فضای تفریحی شما را بسیار پرانرژی و شادتر جلوه می‌دهد.

 

تشک بادی بزرگسال

 

تشک بادی بزرگسال در دو سایز کوچک و بزرگ ساخته می‌شود که سایز کوچک آن معمولاً 137 سانتی‌متر و سایز بزرگ آن 152 سانتی‌متر است. ارتفاع این تشک‌ها تا 22 سانتی‌متر می‌باشد. سطح رویه این تشک‌های بادی به دو مدل طراحی می‌شود که یکی از آن‌ها مدل ساده و مدل دوم به‌صورت طرح‌دار یا همان طبی‌ها به شمار می‎آیند. منظور از تشک‌های بادی طبی این است که این مدل دارای بافت داخلی بیشتری نسبت به شکل‌های ساده است. بافت سطح داخلی تشک به‌وسیله شیارهای داخلی‌ای که به طرح‌های لوزی و دایره‌ای می‌باشد مشبک شده‌اند. این ویژگی به این صورت است که وقتی روی تشک دراز کشیده شود به‌راحتی می‌تواند باد را به سایر قسمت‌های تشک بادی تقسیم کند و به هر قسمتی از بدن یک فشار خاص متناسب با حالت اعضای بدن شما وارد نمایند که از این لحاظ موجب طبی به‌نظرآمدن تشک بادی می‌شوند. جنس رویه این تشک از جیر یا همان مخملی است.

 

تشک‌های بادی کودک یا نوجوان

 

سطح رویه این تشک‌ها ساده است. ارتفاع این تشک‌ها تا 17 سانتی‌متر می‌باشند که در دو مدل ساخته می‌شوند، یکی از آن‌‌‌ها از رویه مخملی یا جیر و دیگری از رویه پی‌وی‌سی ساده تشکیل شده است. این تشک‌ها را به دلیل حجم کمی که دارند می‌توان به‌راحتی با پمپ‌های دستی یا پدالی آن‌ها را باد کرد.

 

فواید تشک بادی

 

تشک‌های بادی به دلیل سبک بودن و نداشتن وزن بالا یک انتخاب مناسب برای استفاده در تفریحاتی مثل: کوه‌پیمایی، طبیعت‌گردی و مخصوصاً کمپ که به دلیل نرم و راحت بودن، تشکی مناسب برای زیر کیسه‌خواب هستند. حتی این تشک‌ها را می‌توان برای مهمان‌ها در خانه مورداستفاده قرارداد.

تعمیر و نگهداری این تشک‌های بادی نسبت به سایر تشک‌ها بسیار کم‌هزینه و ساده است. به‌عنوان‌مثال در تشک‌های فنری شما باید به‌صورت مدام سیم‌پیچ فنری تشک را بارها تغییر بدهید تا ساییدگی و پارگی کمتر شود. اما در مورد تشک‌های بادی این‌گونه نیست، برای تعمیرات یا نگهداری از این تشک‌ها فقط باید هوای درون آن را چک کنید و مطمئن شوید که هوای کافی در آن قرار دارد و سوراخ‌ها به‌سرعت بسته شوند و به این نکته توجه کنید که اگر هیچ سوراخی بر سطح تشک بادی نباشد بازم با گذشت زمان به طور طبیعی، تشک صاف می‌شود و نیاز به دوباره پرکردن باد دارد.

یک فناوری جدید در تشک‌های بادی دونفره این است که قابلیت تنظیم و شخصی‌سازی هم‌زمان در دو طرف تشک وجود دارد و این مزیت باعث می‌شود که دونفری که روی تشک قرار دارند هرکدام قسمت شخصی خود را باب میل و سلیقه خود تنظیم کنند. رویه تشک بادی از جنس مخمل است که خاصیت ضد تعریق دارد.

از دیگر فواید تشک‌های بادی می‌توان اشاره کرد به استفاده در مکان‌ها و فضاهای سرد برای محافظت بدن از نم و سرمای زمین، استفاده بر روی آب جهت آفتاب گرفتن در استخر، از این تشک‌ها می‌توان به‌عنوان تشک ماساژ در استخرهای عمومی، مراکز درمانی و تفریحی استفاده کرد.

 

کاربرد تشک بادی

 

کاربردهای بسیار زیاد تشک‌های بادی باعث شده که این تشک‌ها نسبت به تشک‌های معمولی برتری زیادی داشته باشند. یکی از این برتری‌ها، داشتن بدنه‌ای قوی می‌باشد که می‌توان حتی آن‌ها را در محیط‌های جنگلی، بیابانی و مناطق رطوبت دار نیز راه‌اندازی کرد. برخی از این تشک‌ها را می‌توان حتی در کوهنوردی نیز همراه خود برد و داخل چادرهای کوهنوردی تک‌نفره یا چندنفره راه‌اندازی و استفاده کرد. ازآنجاکه تشک بادی با باد و هوا راه‌اندازی می‌شود، وزن بسیار پایینی دارد، به همین منظور می‌توان آن‌ها را به‌راحتی حمل کرد و به‌جاهای دیگری برد. اگر از تشک خود در سفر استفاده می‌کنید بهتر است از پمپ باد دستی استفاده کنید چراکه بدون برق نیز کار می‌کند و در صورت عدم وجود برق می‌توانید از وجود آن‌ها بهره ببرید. در منازلی که فضای کمی دارند تشک‌های بادی بسیار پرکاربردتر از سایر تشک‌ها است. در این حالت می‌توانید تشک بادی را در هر زمانی که قصد استفاده از آن را داشتید، آن را آماده کرده و در سایر زمان‌ها تشک را در قفسه‌بندی‌های منزلتان قرار دهید. به این صورت آسایش و راحتی خود را در هر شرایطی فراهم کرده‌اید.

 

نحوه استفاده از تشک بادی

 

روش آماده‌سازی تخت بادی و یا تشک بادی ابتدا پیش از انجام هر کاری، محلی را که برای نصب تشک خود انتخاب نموده‌اید را تمیز نمایید و مراقب باشید بر روی سطح زمین یا فرش هیچ‌گونه اشیا نوک تیزی در آن محل نباشد. سپس دقت نمایید اطراف تخت بادی یا تشک بادی با لبه‌های دیوار برخورد نداشته باشد و جهت اطمینان یک فاصله 10 سانتی‌متری از لبه‌های دیوار داشته باشد. چراکه اگر محصول شما با دیوار برخورد داشته باشد، به‌مرورزمان در اثر سایش با لبه‌های دیوار و یا قرنیز پایین دیوار ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شود. بعد از تنظیم محل قرارگیری اقدام به باد کردن محصول بادی خود نمایید.

روش‌های مختلفی برای باد کردن تشک‌های بادی وجود دارد اما ما تنها به روش کلی آن اشاره خواهیم کرد که تمامی روش‌ها را به‌صورت جامع در خود دارد.

اگر محصول شما دارای پمپ باد برقی باشد و پمپ باد برقی روی دیواره‌ی آن نصب شده باشد خیلی راحت با روشن‌کردن پمپ شروع به باد زدن محصول می‌نمایید. محصول موردنظر خود را بر روی زمین (زیرانداز) پهن کنید و سپس پمپ برقی را به دریچه هوای آن متصل کنید. با این کار محفظه خروجی بسته شده و باد دیگر خالی نمی‌شود اما با روشن‌کردن پمپ شروع به باد شدن می‌کند. توجه کنید که از بخش پمپاژ باد استفاده کنید چراکه پمپ‌های برقی دارای دو بخش مکشی و پمپاژ هوا هستند که مورد اول برای تخلیه باد مورداستفاده قرار می‌گیرد. پس از اینکه تشک یا تختی که خالی از باد است به صورتی که باید باشد شکل گرفت پمپ را خاموش کرده و از دریچه به‌آرامی خارج کنید. پس از آن درپوش مشخص را بسته و محصول خود را تست کنید.

دقت فرمایید تخت بادی تک‌نفره زمانی حدود 2 الی 3 دقیقه برای باد کردن نیاز دارد و اگر تخت بادی شما دونفره باشد این مقدار زمان به 3 الی 4 دقیقه افزایش می‌یابد. لطفاً به میزان باد شدن دقت فرمایید، چراکه باد زدن بیش از حد استاندارد می‌تواند به‌مرورزمان و بعد از چند ماه استفاده، به شما آسیب وارد نماید.

درصورتی‌که محصول شما دارای پمپ باد نباشد، از یک پمپ باد دستی مناسب برای باد کردن آن می‌توانید استفاده نمایید و دقت داشته باشید محصول به‌اندازه‌ای باد شود که دارای انعطاف باشد.

در این بخش همه چیز به خود شما بستگی دارد. بر روی تشک دراز بکشید تا میزان نرمی یا سفتی آن را بسنجید. اگر محصولتان بیش از حد سفت بود کمی باد آن را خالی کنید. اما اگر محصول بیش از نیاز شما نرم بود دیگر نیاز شما با پمپ باد برقی برطرف نمی‌شود و شما می‌بایست از پمپ باد دستی کمک بگیرید.

 

ویژگی‌های تشک بادی خوب

 

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توان در رابطه ‌با تشک‌های بادی گفت این است که طراحی آن‌ها بسیار متنوع و گوناگون است و در رنگ‌بندی‌های مختلفی تولید می‌شوند که شما دوستداران این محصولات دستتان در خرید آن‌ها بسیار باز است. در ادامه به فاکتورهای مهمی که برای انتخاب تشک‌های بادی خوب مطرح است، می‌پردازیم.

 

جنس تشک بادی خوب

 

تشک‌های بادی جدید از جنس لایه‌های ضخیم‌تر است که می‌توانند وزن‌های بالارو تحمل کنند. این لایه‌ها از جنس پی‌وی‌سی می‌باشند که از مرغوب‌ترین جنس‌های موجود برای تولید تشک‌های بادی می‌باشد چراکه تحمل بالایی در برابر وزن داشته و به‌سختی آسیب می‌بیند. این لایه‌های پی‌وی‌سی قدرت انعطاف‌پذیری بالایی دارند و می‌توانند به بهترین شکل کش بیایند، به همین علت وزن‌های بالا را با کش آمدن تحمل می‌کند و بدین صورت آسیب نمی‌بیند .

پی‌وی‌سی دارای خاصیت ضد آبی نیز می‌باشد به همین خاطر برخی از تشک‌های بادی راحتی می‌توان بر روی آب نیز راه‌اندازی کرد و مورداستفاده قرارداد. رویه جیر باعث می‌شود تا بدن شما در تماس مستقیم با جنس پلاستیک نباشد و به همین سبب جلوی تعریق بدن را می‌گیرد.

 

راحتی تشک بادی

 

استفاده از پی‌وی‌سی در ساخت بدنه تشک‌های بادی باعث می‌شود تا پس از باد شدن تشک حالتی فنری به خود بگیرد و به همین جهت بتواند به‌خوبی با تشک‌های دیگر به رقابت بپردازد. تشک‌های بادی به‌خاطر رویه مواج، حالت پذیری بیشتری دارند. به‌خاطر همین با قرارگیری بدن فرد، فرم بدن رو می‌گیرند. طوری که به کمر و مفاصل فرد فشاری وارد نمی‌شود.

 

فضا و ابعاد تشک بادی خوب

 

این تشک‌ها باید فضای استانداردی داشته باشند و محیطی بسیار ایده‌آل برای فرد ایجاد کنند. اگر ابعاد تشک استاندارد نباشد ممکن است مشکلاتی را در هنگام خواب برای فرد ایجاد کند. تشک‌های بادی نیز از لحاظ وسعت می‌توانند به دودسته یک‌نفره و دونفره تقسیم شوند که مساحت تشک بادی دونفره دوبرابر تشک یک‌نفره است. ارتفاع تشک نیز مهم می‌باشد چراکه هر چه ارتفاع بیشتر باشد تشک نرم‌تر و راحت‌تر است.

 

در مطالب بالا سعی کردیم تا محصول تشک بادی را برای شما عزیزان تعریف کنیم تا شما بتوانید این محصولات بسیار زیبا و کاربردی را بیشتر بشناسید. این محصولات در جهت راحتی و ایجاد بستری بسیار مناسب و زیبا برای استراحت شما تولید شده است، چراکه لازم است تا در طول شبانه‌روز استراحت کنید تا سرحال شوید. استفاده از این تشک‌ها باعث می‌شود تا کمترین فشارها به مفاصل و یا کمر افراد وارد شود و در نتیجه خوابی بسیار لذت‌بخش داشته باشید. وب سایت دنیای اینتکس با داشتن تنوع بالایی از این تشک‌های بادی این فرصت را برای شما عزیزان ایجاد کرده که در سریع‌ترین زمان ممکن، بهترین انتخاب را برای داشتن بستری مناسب جهت یک خواب لذت‌بخش داشته باشید.