قایق بادی


قایق بادی چلنجر 3 اینتکس

کد کالا : intex 68370

3,650,000 تومان

قایق بادی چلنجر 2 اینتکس

کد کالا : 68367 intex

2,850,000 تومان

2,600,000 تومان

قایق بادی 2 نفره سیهاک اینتکس

کد کالا : intex 68347

2,950,000 تومان

2,490,000 تومان

قایق بادی تک نفره کایاک چلنجر اینتکس

کد کالا : intex 68305

4,380,000 تومان

3,450,000 تومان

قایق بادی اکسروشن چهار نفره اینتکس

کد کالا : 68324 intex

7,800,000 تومان

7,100,000 تومان

قایق بادی 3 نفره اکسپلورر 300 اینتکس کد intex 58332

کد کالا : intex 58332

1,550,000 تومان

1,220,000 تومان

قایق بادی مارینر چهار نفره اینتکس

کد کالا : 68376 intex

15,500,000 تومان

14,500,000 تومان

قایق بادی اکسپلورر 200 مدل SETاینتکس

کد کالا : intex 58331

1,250,000 تومان

900,000 تومان

قایق بادی یک نفره اکسپلورر اینتکس

کد کالا : 58329 intex

695,000 تومان

445,000 تومان

قایق بادی دو نفره اکسروشن اینتکس

کد کالا : 68309 intex

با ما تماس بگیرید

قایق بادی اکسپلورر 200 اینتکس

کد کالا : 58357 intex

با ما تماس بگیرید

قایق بادی اکسپلورر 300 اینتکس

کد کالا : 58358 intex

با ما تماس بگیرید

قایق بادی اکسکروشن PRO

کد کالا : intex 68309

با ما تماس بگیرید

قایق بادی مارینر 3 اینتکس

کد کالا : intex 68373

با ما تماس بگیرید

قایق بادی چلنجر 1 اینتکس

کد کالا : intex 68365

با ما تماس بگیرید

قایق بادی یک نفره اکسپلورر پرو اینتکس

کد کالا : 58354 intex

با ما تماس بگیرید

قایق بادی اکسپلورر 200 اینتکس

کد کالا : intex 58356

با ما تماس بگیرید

قایق بادی اکسپلورر 100 مدل PRO اینتکس

کد کالا : intex 58355

با ما تماس بگیرید

قایق بادی اکسپلورر دو نفره اینتکس

کد کالا : 58330 intex

با ما تماس بگیرید

قایق بادی کودک طرح میکی ماوس بست وی

کد کالا : bestway 91003

با ما تماس بگیرید


قایق بادی چیست؟

 

قایق بادی گونه‌ای قایق سبک است که همه یا بخشی از بدنه آن از محفظه‌های نرم و انعطاف‌پذیری تشکیل شده است که پر از گاز یا هوا می‌شود.

قایق های بادی یکی دیگر از محصولات پرکاربرد بادی هستند که کارایی‌های زیادی دارند، از این کالا می‌توانید به عنوان کار ماهیگیری، گشت زنی و تفریح استفاده کنید. استفاده از قایق‌ها از زمان‌های گذشته تا الان کاربردهای زیادی داشته و بیشتر از آنها برای تردد و کارکردن مانند ماهیگیری استفاده می‌شود. باگذر زمان استفاده از قایق ها جنبه تفریحی نیز به خود گرفت، به طوری که بسیاری از افراد که در نزدیکی رودها، برکه‌ها و دیگر آب‌های آزاد مانند دریا زندگی می‌کنند از یک یا چند قایق تفریحی نیز استفاده می‌کنند.

 قایق بادی یکی از لوازم تفریحی روی آب است که علاوه بر وزن کم قیمت مناسبی هم برخوردار است تا همگان بتوانند از آن خرید و استفاده کنند. جنس بدنه این کالا از پی وی سی مقاوم چندلایه است که کاملا تا می‌شود و در داخل بسته بندی‌های کوچکی جای می‌گیرد. قایق بادی به شکل قایق‌های فایبرگلاس ساخته می‌شود، تا برای ماهیگیری، تفریح و پلیس دریایی مناسب باشد.

 قایق‌های بادی نیز ممکن است از نظر طراحی و آرگونومی ساخت متفاوت باشند، نمونه‌ایی از قایق‌های بادی مختص به آب‌های آرام هستند که بیشتر به صورت پارویی بوده وقادرند تا 2 الی 8 نفر را برروی خود جای دهند، اینگونه قایق‌ها قابلیت نصب موتور قایق ندارند و تعادل خوبی را در آب‌های خروشان مانند دریاها و رودخانه‌ها ندارند. در مقابل قایق‌های بادی معمولی، قایق‌های بادی حرفه ایی نیز طراحی شده‌اند که قابلیت نصب موتور قایق را نیز برروی خود دارند، اینگونه قایق‌ها از جمله قایق‌های مناسب برای تفریح، گشت زنی و تردد هستند که تنها مردم عادی از آن ها استفاده نمی‌کنند و چه بسا گاردهای ساحلی نیز از برخی قایق‌ها برای گشت زنی استفاده می‌کنند. حمل و نقل این قایق‌ها به سادگی صورت می‌گیرد و شما می‌توانید به سادگی آن را جا به جا کنید، چرا که با خالی کردن باد بدنه ابعاد قایق کوچکتر می‌شود، همچنین این نوع قایق‌ها بسیار سبک هستند و همین موضوع جابه‌جا کردن آنها را راحت کرده است.

 

جنس بدنه قایق بادی

 

جنس بدنه قایق‌های بادی از مواد درجه یک پی وی سی چند لایه و الیاف ابریشم به صورت تار و پود تشکیل شده است که نسبت به ابعاد و اندازه و تحمل وزن قایق ساخته می‌شود. یک نکته دیگر که می‌توان درباره جنس قایق بادی به آن اشاره کرد این است که جنس قایق‌های معمولی دولایه و سه لایه هستند و قایق‌های نیمه حرفه ایی و حرفه ایی چهار و پنج لایه و شش لایه هستند. در دهه‌های پیش در زمان پیدایش قایق‌ها بدنه این وسیله نقلیه آبی از جنس چوب بود اما در گذر زمان قایق‌ها را با مواد پلاستیکی و فایبر گلاسی تولید کردند که به مراتب از مقاومت بیشتری برخوردار بودند و همچنین طول عمر قایق‌های مدرن که از بدنه فایبرگلاسی ساخته شده بودند افزایش یافت. برخی از مدل‌های قایق بادی دارای کف ثابت از جنس فایبرگلاس هستند که موجب شده تا مقاومت قایق بادی دوچندان شود، اینگونه قایق‌ها می‌توانند در سرعت بالا و در برخورد با موج ها مقاومت خوبی داشته باشند و محافظ بسیار خوبی در برابر صخره‌ها باشند، بسیار اتفاق افتاده است که قایق ها در کنار سواحل سنگی با صخره ها برخورد داشته و آسیب دیده‌اند، اما این نوع قایق‌ها که دارای کف فایبرگلاسی هستند در برخورد با صخره مانع ازآسیب رسیدن به بدنه بادی می‌شوند.

 پی وی سی‌های که در بدنه قایق‌های بادی به کار برده‌اند ضخیم‌تر و مقاوم‌تر از سایر محصولات بادی است که از بهترین مواد هستند و دارای خاصیت لاستیکی می‌باشند و در برابرفشار و پاره شدن مقاوم هستند، همچنین این اجناس در برابر رطوبت ایستادگی خوبی دارند به همین دلیل پوسیده نمی‌شوند و سال‌های سال می‌توانند در برخورد با رطوبت به مانند روز اول کیفیت بالایی داشته باشند. در بسیاری از مدل‌های قایق بادی بدنه این محصولات علاوه بر داشتن یک لایه پی وی سی دارای یک لایه برزنت نیز می‌باشد که این جنس موجب می‌شود تا ضخامت بدنه و مقاومت آن در برابرآب و برخوردها دو چندان شود. بدنه بادی این قایق‌ها دارای دریچه‌های ورودی هستند که ازآن طریق می‌توان محصول را راه اندازی کرد.

 

انواع قایق بادی

 

قایق بادی در ابعاد و اندازه و اشکال مختلف و سری‌های مختلف و متفاوت تولید و در بازار عرضه می‌گردد. اصولا در ابعاد یک تا شش نفره تولید می‌شوند که البته در بعضی از قایق‌های بادی این ظرفیت تغییر می‌کند که به جی می نی و حرفه ایی معروف هستند که این‌ها از مدل سه تا شش نفره دارند. حال باهم انواع مختلف قایق‌های بادی را بررسی می‌کنیم.

 

قایق بادی اکسپلورر

 

قایق بادی اکسپلورر که در سه نوع 100، 200 و 300 تولید می‌شوند و هرکدام به ترتیب یک نفره، دو نفره و سه نفره با تحمل وزن 55 تا 185 کیلو می‌باشد. جنس بدنه این قایق‌ها از pvc است و دارای کف باد شونده دو جای باد در کف و دیواره برای ایمنی هستند. به دلیل داشتن دریچه های بادی مجزا این محصول دارای تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا است، دارای دو جای پارویی ثابت، یک جفت پاروی پلاستیکی که از دو قسمت دسته و نوک پارو می‌باشد، پمپ باد دستی کوچک، یک طناب دور تا دوری و یک برچسب تعمیرات قایق بادی تشکیل می‌شوند.

موارد استفاده از این قایق‌ها بیشتر در آب‌های آرام مثل استخرها است و برای سنین نوجوان پیشنهاد می‌شود.

 

 قایق های بادی چلنجر

 

 قایق‌های بادی چلنجر در سه نوع 1، 2 و 3 تولید می‌شوند و دارای ظرفیت 1، 2 و 3 نفره با تحمل وزن 85، 170 و 255 کیلوگرم هستند. جنس بدنه این کالا از pvc تقویت شده و دارای کف باد شونده و 2 جای باد مجزا در کف و دیواره برای یک و دو نفره و 4 محفظه برای سه نفره برای ایمنی بیشتر قایق است، رعایت مسائل ایمنی باعث شده تا دارای استانداردهای بروز امریکا و اروپا و همچنین تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا باشد، این کالا دارای دو جای پاروی چرخشی ثابت برای مدل یک نفره و 2 نفره و چهار جا برای 3 نفره می‌باشد. پاروی مدل دو نفره پلاستیکی بوده و سه نفره فلزی می‌باشد و هر دو دارای جای نگه دارنده پارو در کناره قایق هستند و نیز دو صندلی بادی دارد. قایق بادی چلنجر سه نفره قابلیت نصب موتور برقی را دارد، دارای پمپ باد دستی کوچک، طناب دور و یک برچسب تعمیرات هستند.

 

قایق‌های بادی سیهاک

 

قایق‌های بادی سیهاک در چهار نوع 1،2،3 و4 نفره تولید می‌شوند تحمل وزن این کالا 100، 200 ،300 و 400 کیلوگرم می‌باشد. جنس بدنه این مدل از قایق ها از pvc سه لایه است که هر سه مدل آنها دارای کف باد شونده هستند و سه جای باد مختلف در آنها تعبیه شده که ایمنی و امنیت آن را بیشتر می‌کنند، به دلیل رعایت همین مسائل ایمنی دارای استاندارد های بروز و تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا می‌باشد، مدل یک و دو نفره این قایق بادی بدون صندلی می‌باشد ولی در مدل 3 و 4 نفره این قایق دو صندلی بادی وجود دارد. سیهاک 1 و2 نفره دارای دو جای پاروی ثابت و نگهدارنده پارو و 3 و 4 نفره آن دارای چهار جا پارویی و نگه دارنده پارو در بغل می‌باشد. جنس پاروی یک، دو نفره و سه نفره سیهاوک از پلاستیک و چهار نفره آن از آلمینیوم است.

هر چهار مورد غیر از سیهاوک قابلیت نصب موتور برقی را دارند، در مدل سیهاوک 3 و 4 می‌توان از موتور قایق بادی 2 اسب نیز استفاده نمایند، در هر چهار مدل دارای دو جای قلاب ماهیگیری، پمپ باد دستی کوچک تا مدل3  نفره بوده و چهار نفره آن پمپ باد دستی بزرگ دارد، پاروی پلاستیکی برای سایزهای 1 تا 3 و پاروی آلمینیومی برای قایق بادی 4 نفره سیهاوک، طناب دور، دسته حمل و نقل، کیف حمل لوازم ماهیگیری و یک برچسب تعمیرات هستند.

 

قایق بادی مارینر

 

این محصول در دو نوع 3 و 4 برای حمل سه نفر با تحمل وزن 300 و یا 4 نفر با تحمل وزنی 400 کیلوگرم تعبیه شده است. جنس بدنه این قایق ها از pvc سه لایه الیاف دار که با تار و پود نخ ابریشم مصنوعی درآمیخته شده و برای آب‌های شور نیز مناسب است. نوع سه نفره دارای کف باد شونده و نوع چهار نفره آن دارای کفی‌ با تخته‌های فایبر گلاسی می‌باشد که هنگام استفاده آن را بسیار مستحکم‌تر می‌سازد در ضمن این فایبر گلاس‌ها به صورت تخته‌هایی در کنار یکدیگر با pvc قرار دارند که قابلیت تا شدن را دارا می‌باشد.

 هر دو دارای صندلی‌های بادی هستند. البته باید توجه داشت که قسمت‌های باد شونده در مارینر با سایر مدل‌های دیگر فرق می‌کند چرا که به دلیل کیفیت بالای بدنه این دو قایق، خود بدنه به دو و سه قسمت مساوی برای تقسیم بندی باد مجزا می‌شود و هر دریچه باد وظیفه نگه‌داری از یک تقسیم بندی را دارد به این علت است که استانداردها و تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده امریکا را دارند. قایق بادی مارینر دارای دو جای پارویی متحرک چرخ دنده‌دار برای راحت‌تر پارو زدن است که پارو زنی را برای شما راحت‌تر و پر سرعت‌تر می‌کند در حقیقت این جای پاروها بر روی بدنه قایق پرس نشده‌اند و با یک سری چرخ دنده و پیچ روی بدنه سوار شده‌اند. پاروهای فلزی دارند که البته از چند تکه تشکیل می‌شوند و به راحتی قابل حمل و نقل می‌باشند، همچنین دارای دو جای نگه دارنده برای پاروها در کنار قایق هستند.

قابلیت نصب موتور برقی و بنزینی را دارند البته باید دقت کرد که موتور بنزینی این قایق ها تا 3 اسب بخار بیشتر نباشد چراکه به دلیل فشاری که تخته نصب بین قایق و موتور بر روی بدنه وارد می‌کند، می‌تواند بدنه را از بین ببرد.

این نوع قایق دارای پارو، پمپ باد دستی متوسط، دسته حمل و نقل، برچسب تعمیرات، طناب دور، کیف جهت نگه‌داری لوازم شکار، کیف حمل و نقل، باطری جهت موتور برقی و دو جای قلاب ماهیگیری می‌باشد.

 

قایق بادی جیمینی

 

شکل ظاهری آنها به صورت نوک تیز و عقب پهن یا با فرم موشکی هستند این محصولات دارای ظرفیت‌های 3، 4، 5 و 6 نفره می‌باشند که تحمل وزنی تا حدود 800 کیلوگرم دارند بدنه قایق بادی جیمینی دارای الیاف تار و پود نخ ابریشم مصنوعی به همراه pvc بسیار ضخیم است و قابلیت استفاده در آب‌های شور را نیز دارد، کف این مدل از تخته‌های چوبی تشکیل شده که این تخته‌ها کمک به تحمل وزن و شتاب موتور می‌کنند.

 قایق جیمینی نیز از دریچه‌های مختلف جهت باد کردن بهره می‌گیرد چرا که این کار اولا به استواری آن کمک می‌کند و دوما در مواقع احتمالی سوراخ شدگی به اعضای موجود در قایق کمک می‌کند و در آب فرو نمی‌رود به همین دلیل است که دارای استانداردهای اروپایی و امریکایی بوده و تاییدیه گارد ساحلی ایالات متحده به این محصول تعلق گرفته است.

 دور تا دور قایق بادی جیمینی یک نوار ضربه گیر دیده می‌شود؛ کار این نوار این است که ضربه‌های ناشی از طرفین را که تا حد معقول دفع نماید (به جز ضرباتی همچون صخره‌های نوک تیز با سرعت بالا)، این محصول دارای دو جای پاروی چرخشی و یک جفت پاروی حرفه‌ای مخصوص است که این پاروها چند تکه ساخته می‌شوند، دلیل این کار راحتی در حمل و نقل قایق است، پارو های چرخشی پارو زنی در مدل جیمینی را برای شما لذت بخش می‌کنند، در ضمن می‌توانید در مواقعی که به این پاروها نیازی ندارید آنها را در جا پارویی هایی که روی بدنه در دو سمت متصل است نگه دارید.

 

مزایا و معایب قایق بادی

 

مزایا قایق بادی

 

مزیت مهم قایق‌های بادی قیمت مناسب و مقرون به صرفه و جنسی مرغوب و با دوام است که قابلیت حمل و نقل راحتی دارد. در واقع قایق دارای حجم کوچکی است که به راحتی می‌توانید در سفرها در داخل ماشین قرار دهید و برای استفاده با پمپ باد به سرعت باد کنید. علاوه بر حجم کوچکی که دارد دارای وزن بسیار کم است و علت وزن کم آن پی وی سی است که در بدنه آن به کار رفته تا بسیار سبک و با دوام باشد. یکی دیگر از قابلیت قایق‌های بادی تطبیق پذیری این محصول است که به راحتی می‌توانید برای اهداف مختلفی استفاده نمایید. مثلا می‌توانید از آن برای ماهیگیری و سپری کردن اوقاتی خوش استفاده کنید، یا از آنها به عنوان قایق ورزشی و یا حتی به عنوان قایق غریق نجات بهره بگیرید. این کالا دارای ایمنی بالایی هستند که معمولا مدل‌های مختلف از سه بخش مجزا تشکیل شده‌اند، در صورتی که دو بخش آن دچار پارگی شود بخش سوم به تنهایی می‌تواند آن را روی آب نگه دارد و از غرق شدن فرد جلوگیری نماید، درواقع این محصولات از شناور پذیری بالایی برخوردارند درصورتی که بدنه محصول پر از آب شود قایق همچنان شناور می‌ماند، دراین حال اگر بدنه یک قایق معمولی پر از آب شود قطعا غرق خواهد شد.

 

معایب قایق بادی

 

یکی از معایب قایق بادی آسیب پذیری آن است. وسایل تیز و برنده به راحتی می‌تواند باعث ایجاد پارگی و نشتی در این محصولات گردد، همچنین از آنجایی که این محصولات دارای وزن کمی هستند، وزش شدید باد می‌تواند آن‌ها را جابه‌جا نماید، از این رو نمی‌توانید آن‌ها را بدون لنگر در ساحل رها کنید.

 

لوازم همراه قایق بادی

 

لوازم جانبی قایق بادی که شامل پارو آلومینیومی یک تیکه و دو تیکه ، پارو پلاستیکی قایق بادی، چسب تعمیرات و پنچرگیری قایق، بست یا رابط پلاستیکی پارو آلومینیومی با دو سر پیچی و فابریک شرکتی، پمپ باد برقی و فندکی برای راحت پر و خالی کردن بدنه قایق بادی، پمپ باد دستی بزرگ و کوچک، دریچه باد قایق بادی، ساک حمل و نقل قایق بادی، کیت نصب موتور بنزینی و برقی قایق‌های بادی،  صندلی بادی و کوسن بادی، کیف لوازم ماهیگیری همگی لوازم جانبی این محصول هستند.

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود قایق بادی مناسب مکان مورد نظرتان را انتخاب کنید و با خرید آن از سایت دنیای اینتکس با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت، لحظات دلنشین و خاطره انگیزی برای خود رقم بزنید.