لوازم جانبی استخر


محصولی یافت نشد


 

لوازم جانبی استخر چیست؟

 

برای راه اندازی استخر، نگهداری و تصویه آب استخر نیاز به تجهیزات مختلفی است. ما با مشاوره و راهنمایی خود دراین زمینه به شما کمک می‌کنیم تا استخری تمیز و بدون آلودگی داشته باشید.

جهت بالابردن ایمنی استخر، محصولات زیادی وجود دارد که می‌توانند به محوطه استخر شما اضافه شوند. هنگام ساخت استخر، اینکه افراد خانواده و حیوانات خانگی از امنیت کافی برخوردار باشند از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا چند محصول وجود دارد که ممکن است بخواهید جهت بالابردن ایمنی از آن‌ها استفاده نمایید. لوازم جانبی استخر شامل: برس دیوار، برگ گیر و حشره گیر، برس نظافت و دیواره و کف سرجارو، دسته جارو، جلقه نجات، خط شنا، دما سنج، چراغ شارژی اتوماتیک، شناور قرص کلر، تست کلر، پایه خط شن و... به طور کلی لوازم وتجهیزات جانبی استخر برای راحتی هر چه بیشتر کاربران در داخل استخر در نظر گرفته می‌شود.

 

نرده‌های استخر

 

حصارهای استخر یکی از راه‌های رایج برای اطمینان از ایمنی در هنگام ساخت استخر می‌باشد. بسیاری از نرده‌های استخر برای استفاده راحت طراحی شده و لولاها و مکانیسم‌های قابل شکستن یا چسبی را محدود می‌کنند. حصارهای محافظ می‌توانند دائمی و یا موقت باشند. حصارهای دائمی توصیه اول خواهند بود. دیوارهای جداکننده چهارطرفه، ایمن‌ترین نوع حصار می‌باشد. به طوری که تحت هیچ شرایطی کودکان نتوانند از آن عبور کنند.

حصارهای آلومینیومی یا استیل جزو مواد توصیه شده هستند. آلومینیوم سبک است و هر دو مقاوم در برابر خوردگی هستند. همچنین حصارهای چوبی نیز می‌‌توانند هنگام ساخت استخر استفاده شوند ولی نسبت به آلومینیوم و استیل به نگهداری بیشتری نیاز دارند و هر چند وقت یک بار نیاز به بازسازی و یا رنگ‌آمیزی خواهند داشت.

همچنین حصارهای کامپوزیتی نیز می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. حصارهای کامپوزیتی طرح چوب، می‌توانند جلوه‌های بصری مجموعه شما را بهبود بخشند. حصارهای فنس مانند نیز می‌توانند استفاده شوند. ایراد مهم آن‌ها ظاهر صنعتی گونه آن‌ها است.

نرده‌های متحرک انتخاب مناسبی هستند تا هنگام میهمانی‌ها و یا حضور بزرگسالان، در صورت لزوم برداشته و جمع شوند.

 

هشدار دهنده استخر

 

انواع مختلفی از آلارم‌های استخر وجود دارد که بسته به نوع بودجه شما، نوع استخر و نیازهای فنی بستگی دارد. به یاد داشته باشید که آلارم‌های استخر یک ابزار هستند که به شما کمک می‌کند تا منطقه شنا کردن خود را امن‌تر کنید. هدایت و مراقبت والدین در حصول اطمینان از امنیت استخر ضروری است.

 

دروازه هشدار دهنده

 

آلارم دروازه به طور مستقیم در دروازه ورودی استخر توسط سوئیچ مغناطیسی نصب شده است. این آلارم‌ها که باتری دارند، زمانی که دروازه باز و میدان الکتریکی شکسته می‌شود،  فعال می‌شوند. یک دکمه لغو وجود دارد که می‌تواند توسط یک فرد بزرگسال فشار داده شود تا بتواند بدون زنگ زدن از آن عبور کند. آلارم دروازه‌ها برای استفاده در فضای باز طراحی شده است، در اندازه‌های مختلف، ارزان هستند و آسان برای نصب.

 

آلارم درب

 

هنگامی که درب باز می‌شود، یک زنگ به صدا در می‌آید. این آلارم‌ها، که با استفاده از یک کلید یا صفحه کلید روشن یا خاموش می‌شوند، یا با باتری کار می‌کنند یا از جریان برق استفاده می‌کنند. این تجهیزات همچنین در تشخیص اینکه فردی وارد محوطه شده است مفید هستند.

 

هشدار دهنده محیط

 

آلارم‌های محیطی از نور لیزر یا مادون قرمز استفاده می‌کنند. وقتی کسی وارد محیط می‌شود، پرتو را می‌شکند، زنگ هشدار می‌دهد. پرتوهای زنگ‌دار سی سانتی‌متری تا شصت سانتی‌متری در سطح زمین قرار دارند و باید با توجه به ارتفاع فرزندتان تنظیم شوند. این دستگاه‌ها حفاظت محیط اطراف را در ارتفاع کم ایجاد می‌کنند.

 

هشدار مچ دست

 

آلارم مچ دست جزء جدیدترین لوازم ایمنی آب است. آن‌ها ممکن است در استخر یا حتی در یک قایق استفاده شوند. این دستگاه‌های ضد آب روی مچ کودکان بسته می‌شوند و با ایستگاه ارتباط برقرار می‌کنند. هنگامی که زنگ هشدار مچ دست در آب غوطه ور شود، زنگ ایستگاه فعال می‌شود.

 

سنسورهای شناور

 

سنسورهای شناور در لبه استخر یا داخل استخر نصب می‌شوند. آن‌ها دارای کلید فعال و غیر فعال، باتری و قابل حمل هستند. به طور کلی، این آلارم‌ها هنگامی که جسم با وزن بیش از پانزده پوند وارد استخر می‌شود، جابجایی آب را حس می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، یک سیگنال به یک گیرنده از راه دور فرستاده می‌شود که یا در خانه است یا توسط فرد بزرگسال کنترل می‌شود. گیرنده یک هشدار با قدرت حدود 85 دسیبل را منتشر می‌کند.

 

آشکارسازهای حرارتی

 

آشکارسازهای حرارتی مادون قرمز ممکن است روی حصار یا دیوار استخر نصب شود. آن‌ها همچنین می‌توانند در آب‌گرم، پاسیو یا گاراژ نصب شوند. آن‌ها از یک ناحیه نیم دایره‌ای 8 یاردی محافظت می‌کنند و یک زنگ با قدرت 110 دسیبل ایجاد می‌کنند که می‌توانند تا 50 متری شنیده شوند. این آلارم‌ها که در هنگام نصب روی حصار یا دیوار حصار موثر هستند، پس از روشن شدن یک دقیقه پس از ورود به سیستم، دارای یک ویژگی تاخیر ورودی 5 ثانیه‌ای هستند که مانع از خروج دستگاه بلافاصله پس از فعال شدن می شود. ویژگی‌های منحصر به فرد شامل سنسور حرکتی و حسگر حساس به حرارت است که حتی می‌تواند توسط یک کودک یا حیوان کوچک هنگام انجام حرکات و انتشار حرارت از بدن در محدوده تحت کنترل خود فعال شود.

 

سنسور مادون قرمز استخر

 

سنسورهای مجهز به مانیتورهای مادون قرمز ترکیبی از تمام ویژگی‌های مهم موجود در دستگاه‌های دیگر و بسیار مقرون به صرفه هستند. هر واحد به طور همزمان هم حركت و هم گرماي هر كسي را كه عبور مي‌كند تشخيص مي‌دهد و هيچ نتيجه غلطي براي اشیاي بی جان نمی‌دهد. با استفاده از این دستگاه، حصار محصور بخشی جدایی ناپذیر از سیستم نیست، همانطور که در اکثر سیستم‌های دیگر وجود دارد. این دستگاه با عملکرد کلید بر روی باتری‌ها یا آداپتور برق DC کار می‌کند و یک سیگنال هشدار دهنده 24 ساعته برای مصرف باتری کم دارد. با یک آژیر هشدار 110 دسیبلی، این نیز بلندترین قدرت زنگ در بازار است و می‌تواند از 50 متری فاصله قابل شنیدن باشد. این آلارم‌ها یک شعاع 8.5 یاردی و یک منطقه 150 درجه‌ای را پوشش می‌دهد.

 

هشدار دهنده‌های زمینی

 

از یک روش سنجش جدید استفاده می‌کند که نیازی به تعدیل ندارد و برای تشخیص نفوذ مشابه یک کودک 1 ساله با وزن 18 پوندی و بالاتر طراحی شده است. زنگ با کلید روشن / خاموش فعال می‌شود. به سادگی کلید را برای روشن کردن زنگ هشدار روشن کنید. ورودی به استخر توسط بچه‌ها، حیوانات خانگی و یا مزاحمان توسط حسگر الکترونیکی شناسایی می‌شود و یک زنگ هشدار در خانه و استخر فعال می‌شود. گیرنده از راه دور تا مسافت 200 فوت برد دارد و دارای یک منبع تغذیه 12 ولت است. امن، ساده و آسان برای کار، زنگ هشدار بر روی ریل بالایی استخر قابل نصب است. هنگام استفاده از استخر می‌توانید آن را بیرون از استخر قرار دهید.

 

تجهیزات ضد حبس شدن

 

حبس شدن می‌تواند از طریق مکش آب استخر اتفاق بیافتد. اگر این اتفاق رخ دهد، قربانی می‌تواند موها، اندام ها و یا سایر قسمت‌های بدن خود را به دام افتاده ببیند و به سمت مسیر تخلیه کشیده شود.
یک سیستم رهاسازیSVRS یک سیستم آزاد سازی نیروی مکش است. هنگامی که یک مسیر تخلیه یا مکش مسدود می‌شود، SVRS  خلاء سریع ایجاد می‌کند. این کار به سرعت افرادی را که بدن و یا اندامشان در تخلیه به دام افتاده آزاد می‌کند. این سیستم در عملکرد پمپ دخالتی نمی‌کند. توصیه می‌شود دریک استخر حرفه‌ای SVRS  نصب کنید. این سیستم از مکش افراد یا مو و بدن آن‌ها به سمت تخلیه جلوگیری می‌کند.

 

محصولات عمومی ایمنی

 

با محصولات ایمنی استخر مناسب، می‌توانید خطرات موجود در استخرهای شنا را کاهش دهید و در عین حال محیط استخر خود را برای همه لذت بخش‌تر کنید دستگیره‌ها حفاظت خوبی در برابر لغزش در پله‌ها و محیط اطراف فراهم می‌کند.
نشانه‌های استخر و نشانگرهای عمق نیز در منطقه استخر بسیار مهم است. این نشانگرهای عمق استخر را می‌توان روی پوشش‌های سرامیکی و شیشه‌ها نصب کرد، نشانه‌هایی که باید در منطقه استخر شما باشد عبارتند از: پریدن ممنوع، شیرجه ممنوع، آب کم عمق، لغزنده در هنگام مربوب بودن.
شما همچنین باید تجهیزات ایمنی اولیه در دسترس را داشته باشید مانند حلقه‌های نجات و قلاب نجات.

 

انواع تجهیزات جانبی استخر

 

می‌‌توان با خرید لوازم جانبی استخر، مانع فرسوده شدن استخر و تعویض زود هنگام آب شد. همچنین استفاده از این تجهیزات باعث صرفه جویی در هزینه و آب نیز می‌شود. تجهیزات جانبی شامل نردبان، نرده، دستگیره، دماسنج، تابلو هشدار، هشدار دهنده، بلندگو، چراغ و لامپ، سشوار، مایو خشک‌کن، روکش استخر، سقف متحرک، گریل، سایبان، میز و صندلی، حلقه غریق نجات، جلیقه نجات، قلاب نجات، لوازم بازی و آموزشی، دایو و خط شنا می‌باشند. با استفاده از برخی تجهیزات جانبی نظافتی نیز می‌توانید همیشه استخر را تمیز نگه دارید. لوازمی همچون جارو اتوماتیک، جارو رباتیک، جارو شارژی، برس نظافت دیوار و کف، کف‌شور، شلنگ، برگ گیر، حشره گیر، قرص کلر، سبد شناور و کیت سنجش کلر.

قبل از خرید لوازم جانبی استخر با کارشناس فروش تجهیزات، مشورت کرده و با توجه به نوع استخر که عمومی است یا خصوصی، بزرگ است یا کوچک، تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنید.

 

چراغ خورشیدی استخر

 

چراغ خورشیدی با جنس پلاستیک فشرده، قابلیت شارژ با نور خورشید را دارد. برای استخرهای روباز، این چراغ بسیار مناسب بوده و در سانس‌هایی که هوا تاریک است به خوبی فضا را روشن می‌کند.

 

برگ گیر استخر

 

برگ‌گیر استخر به منظور جمع‌‌آوری برگ، آشغال و سایر اجسامی که بر روی آب شناور هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول دارای دسته فلزی یا پلاستیکی همراه با توری تخت یا گود می‌باشد. اگر قسمت توری، دچار پارگی شود قابلیت تعویض شدن دارد. البته دسته آن نیز تلسکوپی بوده و به راحتی کوتاه یا بلند می‌شود.

 

نصب تابلو هشدار در محوطه استخر

 

از کاربرد لوازم جانبی استخر، رعایت ایمنی در اولویت قرار دارد. نصب اعلان‌های هشدار برای حفظ ایمنی بیشتر در استخر، الزامی می‌باشد. بر روی اعلان‌ها که از جنس سرامیک یا شیشه هستند هشدارهایی همچون پریدن ممنوع، شیرجه ممنوع، آب کم عمق و آب عمیق را نصب کرده تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

 

سبد شناور استخر

 

از اهمیت لوازم جانبی استخر می‌توان به رعایت بهداشت اشاره کرد. برای رعایت بهداشت در استخر باید از برخی تجهیزات برای نظافت استفاده کرد که رشد باکتری‌ها و آلودگی‌ها را متوقف کنند. می‌توان برای ضدعفونی کردن آب از قرص کلر آنزیم‌دار استفاده کرد که از سبز شدن و لیز شدن آب جلوگیری کرده، آب را کاملاً ضد عفونی کرده و باکتری‌‌ها را از بین می‌برد. استفاده از قرص کلر باید توسط سبد شناور انجام شود. قرص کلر را به طور مستقیم در آب رها نکنید. چرا که باعث تغییر رنگ آب و آسیب رساندن به استخر می‌‌شود. سبد شناور، جنس پلاستیکی دارد. با قرار دادن قرص کلر در داخل آن و رها کردن در آب استخر، کلر در آب حل می‌شود.

 

گریل استخر

 

برای استخر در فضای باز از گریل جنس ABS و برای فضای داخلی از گریل جنس PP  استفاده می‌کنند. گریل‌های ABS و PP با عرض‌های ۱۸ سانت، ۲۰ سانت، ۲۵ سانت و ۳۰ سانت و ضخامت ۲۵ میلی‌متر و ۲۰ میلی‌متر قابل خرید می‌باشند. برخی از گریل‌ها به شکل استپدار طراحی شده‌اند که از سر خوردن افراد جلوگیری می‌کنند. گریل‌ها را می‌توانید در رنگ بندی‌های مختلفی تهیه کنید.

 

روکش استخر

 

از اهمیت لوازم جانبی استخر می‌توان به روکش استخر اشاره کرد که برای استخرهای روباز بسیار کاربردی و مفید می‌باشد. این محصول معمولاً از جنس پی وی سی بوده تا به راحتی بتوان آن را روی سطح استخر کشیده، محکم کرده و سپس برای استفاده مجدد از استخر، به راحتی آن را جمع کرد. استفاده از روکش استخر مانع ورود حشرات و گرد و غبار به داخل آب می‌شود.

 

 

حفاظ و نرده استخر

 

کاربرد لوازم جانبی استخر همچون حفاظ و نرده، درصد ایمنی را بالا برده و از جان کودکان در استخر محافظت می‌کند. حفاظ و نرده استخر، بیشتر از جنس استیل است که در برابر آب مقاوم می‌باشد. حفاظ و نرده در استخر، کارایی متنوعی دارد. نرده را بیشتر برای جدا کردن استخر کودکان از بزرگسالان استفاده می‌کنند تا کودکان دچار آسیب نشوند. استفاده از نرده‌های متحرک، بیشترین کاربرد را دارند. زمانی که کودکان در استخر نیستند می‌توان به راحتی آن را جمع کرد تا از فضای استخر به طور کامل استفاده شود.

 

نردبان استخر

 

از لوازم جانبی استخر می‌توان نردبان‌های فایبرگلاس نشکن را نام برد.

 

دایو استخر

 

استخرهایی که بسیار مجهز هستند برای انجام برخی از مسابقات انتخاب می‌شوند. یکی از تجهیزاتی که باید این استخرها داشته باشند دایو می‌باشد.

 

اهمیت لوازم جانبی استخر در رعایت ایمنی

 

حلقه غریق نجات استخر

 

حلقه نجات باید از مواد استاندارد و باکیفیت تهیه شده باشد تا بتواند فرد را نجات دهد. حلقه باید دارای دوخت باشد. از خرید حلقه نجات با درزهای پرس شده خودداری کنید. همچنین باید سبک و نرم باشد تا روی آب بماند. از حلقه نجات می‌توان برای نوجوانان و بزرگسالان در انواع استخرها مانند استخر بتونی، استخر پیش ساخته، دریا، دریاچه و ساحل استفاده کرد.

 

جلیقه نجات استخر

 

قفل‌ها و بندها باید به راحتی باز و بسته شوند تا مشکلی پیش نیاید. جلیقه باید دوخته شده باشد. اگر درزها پرس شده‌اند کیفیت بالایی نخواهند داشت. جلیقه‌های بادی فقط مخصوص استفاده کودکان و افراد سبک وزن می‌باشند. جنس بدنه جلیقه باید از نوع برزنت باشد تا بتواند وزن ۱۵۰ کیلوگرم را تحمل کند.

 

جارو اتوماتیک استخر

 

دیگر نیازی نیست که آب استخر را به دلیل جمع شدن جلبک، آلودگی، تغییر رنگ و بو، در فواصل کوتاه مدت تعویض کنید. اقتصادی‌ترین و مؤثرترین روش برای تمیز نگه‌داشتن آب استخر، استفاده از جارو اتوماتیک می‌باشد. شما می‌توانید در مواقع ضروری آن را به اعماق استخر برده تا با دقت بالا میکروب‌زدایی کرده و آب را تصفیه و جلبک‌ها را ببلعد. استفاده از این وسیله، بسیار آسان می‌باشد و هر کسی می‌تواند به راحتی با آن کار کند.

 

جارو روباتیک استخر

 

به مرور زمان، کف استخر سبز یا سیاه می‌شود و برای نظافت آن بهتر است از جارو روباتیک استفاده کنید. این جارو در استخرهای بتنی و پیش ساخته قابل استفاده است و با سرعت ۱۵ متر مکعب بر ساعت تا عمق دو و نیم متری را می‌تواند تمیز کند. همچنین مصرف انرژی بسیار پایینی داشته و می‌تواند باعث صرفه جویی در انرژی شود. قیمت لوازم جانبی استخر از جمله این جارو، با توجه به کارایی که دارد بسیار مناسب می‌باشد.

 

جارو شارژی رباتیک استخر

 

برای نظافت آب و محوطه استخر از ابزار و تجهیزاتی مانند جارو شارژی رباتیک استفاده کنید. ارتباط لوازم جانبی استخر با تجهیزات اصلی استخر یک ارتباط مستقیم است. هر چه تجهیزات جانبی به درستی و با کیفیت بالا انتخاب شوند تجهیزات اصلی، دوام بیشتری خواهند داشت. زمانی که از تجهیزات نظافت استفاده شود در قسمت فیلتر، آسیب کمتری به دستگاه وارد می شود.

قبل از خریدن تجهیزات جانبی به چند نکته دقت کنید. قیمت لوازم جانبی استخر بسته به کارایی، عملکرد و اصل و اورجینال بودن آن‌ها، متفاوت است. دنیای اینتکس یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی در زمینه لوازم جانبی استخر می‌باشد که با وجود تنوع بالا و کیفیت مناسب انتخاب را برای شما عزیزان آسان کرده است.