جلیقه نجات


جلیقه نجات زرد رنگ بست وی

کد کالا : best way 32034

155,000 تومان

جلیقه نجات حرفه ای بزرگسال اینتکس

کد کالا : intex 69681

با ما تماس بگیرید

جلیقه نجات طرح مرد عنکبوتی بست وی

کد کالا : best way 98014

با ما تماس بگیرید

جلیقه نجات صورتی میکی ماوس بست وی

کد کالا : best way 91070

با ما تماس بگیرید

جلیقه نجات کودک طرح میکی ماوس بست وی

کد کالا : best way 91030

با ما تماس بگیرید

جلیقه نجات کودک بازو بند دار کودک بست وی

کد کالا : best way 93522

با ما تماس بگیرید

جلیقه نجات دو تکه بازو بند دار اینتکس

کد کالا : best way 58673

با ما تماس بگیرید


جلیقه نجات چیست؟

 

جلیقه نجات ازجمله وسایل ضروری برای شنا است. استفاده از آن برای افرادی که مهارت زیادی در شنا کردن ندارند بسیار لازم و ضروری باشد. ناگفته نماند در جاهایی از آب که عمق زیادی دارد، حتی افراد ماهر در شنا کردن هم باید از این ابزار کاربردی استفاده کنند. به بیانی بهتر استفاده از جلیقه  تا حد زیادی ضامن سلامت و ایمنی شما است. بنابراین برای داشتن یک تفریح خوب و خوشحال کننده بهتر است جوانب احتیاط را رعایت کنید. در این مقاله می‌خواهیم به توضیح بیشتر در این خصوص بپردازیم.

 

انواع جلیقه نجات

 

به طور کلی جلیقه نجات به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته اول بادی نام دارند و از دسته دوم تحت عنوان جلیقه نجات فومی یاد می‌شود. در ادامه به توضیح در مورد هر یک از انواع آنها می‌پردازیم.

نکته جالبی که در مورد جلیقه فومی و یونولیتی وجود دارد این است که جنس مواد سازنده این جلیقه‌ها به گونه‌ای است که مدت زمان استفاده از آنها را محدود کرده است. لایه‌های داخلی این نوع جلیقه متشکل از فوم یا یونولیت هستند. فوم و یونولیت اگر مدت زمان زیادی درون آب باشند، کم کم آب جذب می‌کنند و خاصیت شناور بودن خود را از دست می‌دهند. لازم به ذکر است که مدت زمانی که با این نوع جلیقه می‌توان در سطح آب شناور ماند از ۶ تا ۱۲ ساعت متغییر است. در برخی از انواع جلیقه فومی یا یونولیتی این عدد به ۲۴ ساعت هم می‌رسد.

 

جلیقه نجات پیشرفته

 

عمده استفاده جلیقه پیشرفته برای گشت زنی در دریا است. اجزای تشکیل دهنده این نوع جلیقه یونولیت و مواد ضد آب هستند. استفاده از این مواد برای ساخت جلیقه نجات سبب می‌شود تا فرد روی آب بماند. به این ترتیب از غرق شدن احتمالی جلوگیری می‌شود.

 

جلیقه نجات بادی

 

ممکن است با شنیدن نام جلیقه بادی یاد لباس‌‌های بادی بیفتید که کودکان از آنها برای بازی در استخر استفاده می‌کنند. مورد گفته شده تنها یکی از انواع آن است. جلیقه بادی انواع زیادی دارد. جلیقه نجات بادی پیشرفته نیز یکی از انواع آن است که توسط شناگرهای ماهر استفاده می‌شود. به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود‌. دسته اول بادی معمولی و دسته دوم جلیقه بادی حرفه‌ای! انواع جلیقه در فروشگاه دنیای اینتکس موجود است.

 

جلیقه نجات بادی حرفه ای

 

استفاده از جلیقه نجات توسط شناگران ماهر که قصد رفتن به اعماق آب را دارند، با دیگر  افراد کمی متفاوت می‌باشد. همان طور که گفته شد مدل فومی و یونولیتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فرد را در سطح آب نگه‌ می‌دارند و از غرق شدن آن و رفتن به اعماق آب جلوگیری می‌کنند. با توجه به توضیحات گفته شده استفاده از نوع فومی و یونولیتی با متریالی مشخص برای افرادی که قصد رفتن به اعماق دریا را دارند مناسب نیست‌. زیرا خاصیت آن در نگه داشتن فرد بر روی سطح آب مانع از حرکت غواص به اعماق دریا می‌شود. برای حل این مشکل غواصان از جلیقه نجات بادی پیشرفته استفاده می‌کنند.

در مواقعی که غواص قصد رفتن به اعماق دریا را دارد باد موجود در جلیقه را خالی می‌کند و به سمت اعماق دریا شنا می‌کند. با خالی کردن باد موجود در جلیقه دیگر عامل بازدارنده‌ای برای حرکت به سمت اعماق دریا وجود ندارد‌. علاوه بر این جلیقه‌های بادی پیشرفته دارای قدرت کنترل نیز هستند. به این معنا که اگر غواص قصد بازگشت به سطح آب را داشته باشد با باد کردن دوباره جلیقه حرکتش به سمت سطح آب سرعت بیشتری پیدا می‌کند. در خصوص نحوه کنترل جلیقه و طریقه باد شدن آن توسط غواص لازم به توضیح است که جلیقه بادی پیشرفته به کپسول اکسیژنی که غواص برای تنفس با خود حمل می‌کند متصل است. به این ترتیب فرد به آسانی می‌تواند جلیقه نجات خود را کنترل کند.

پارچه استفاده شده برای دوخت رویه جلیقه پیشرفته پارچه برزنت است. هدف استفاره از پارچه برزنت در دوخت رویه نوع پیشرفته حفاظت از محفظه‌های باز شونده جلیقه است. پارچه برزنت یکی از بهترین و مقاوم‌ترین انواع پارچه محسوب می‌شود. این عامل سبب طول عمرش می‌شود. در خصوص خرید جلیقه نجات باکیفیت می‌توانید به فروشگاه دنیای اینتکس مراجعه کنید.

 

مزایا استفاده از جلیقه نجات

 

مهم‌ترین مزیت استفاده از انواع مدل، جلوگیری از غرق شدن است. مواد تشکیل دهنده آن دارای قابلیتی هستند که روی آب می‌مانند. همه افراد چه کسانی که در شنا کردن مهارت کافی دارند و چه افرادی که در شنا کردن مبتدی هستند باید هنگام شنا کردن از جلیقه استفاده کنند. با استفاده از آن در سطح آب باقی می‌مانید و غرق نمی‌شوید. لازم به یادآوری است، همانطور که گفته شد برخی از انواع جلیقه نجات فقط برای مدت زمان محدودی فرد را روی سطح آب نگه می‌دارند. بنابراین هنگام استفاده از این ابزار در آب باید به زمان هم توجه داشته باشید.

 

انتخاب جلیقه نجات مناسب

 

در هنگام انتخاب جلیقه نجات باید به عوامل متعددی از جمله اندازه و سایز توجه کنید‌. جلیقه نجاتی مناسب است که اندازه شما باشد. استفاده از جلیقه که بزرگتر از سایز شما باشد در خصوص نگه داشتن شما در سطح آب کمک زیادی نمی‌کند. زیرا در این صورت بزرگ بودن اندازه ممکن است سبب شود تا از درون جلیقه سُر بخورید و در این صورت پوشیدن جلیقه عملا فایده‌ای برای شما ندارد. برخی دیگر از انواع جلیقه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در تمام طول مدت استفاده از جلیقه نجات سر و گردن شما را نیز حفظ می‌کنند. حتی در شرایط ناپایدار آب و هوایی نظیر طوفان شدید نیز از سر و گردن شما محافظت می‌کند.

نوع دیگری از جلیقه هم برای افرادی که علاقمند به اسکی روی آب هستند طراحی شده است. این جلیقه علاوه بر دارا بودن قابلیتی که سبب نگه داشتن فرد بر روی سطح آب و جلوگیری از غرق شدن آن می‌شود، به گونه‌ای طراحی شده است که از صدمات احتمالی که ممکن است در حین اسکی سواری بر روی آب به دلیل افتادن از روی اسکی برای فرد رخ دهد، جلوگیری می‌کند. فروشگاه دنیای اینتکس نمایندگی فروش انواع جلیقه نجات است‌.

 

الزامات جلیقه نجات

 

مهم‌ترین ویژگی که یک جلیقه نجات باید داشته باشد، اندازه بودن آن است. درون قایق‌های گردشگری باید به تعداد سرنشینان قایق جلیقه وجود داشته باشد. ناگفته نماند تنها حضور آن درون قایق کافی نیست. قبل از حرکت قایق تمام سرنشینان باید با توجه به سایز مورد نظرشان جلیقه مناسب را پیدا کنند.

 

روش نگهداری از جلیقه نجات

 

نکته مهمی که در خصوص شستشوی جلیقه وجود دارد این است که برای شستشوی جلیقه نباید از مواد شوینده قوی استفاده کرد. زیرا استفاده از شوینده‌های قوی جهت شستشوی جلیقه نجات ممکن است به بافت آن آسیب وارد کند. علاوه بر آسیب وارد کردن به بافت جلیقه اینکار می‌تواند سبب کاهش کارایی جلیقه نجات نیز شود. بهترین راه برای تمیز کردن جلیقه نجات این است که جلیقه را در آفتاب پهن کنید تا خشک شود. البته باید توجه داشته باشید که جلیقه را مدت زمان زیادی زیر نور مستقیم آفتاب نگذارید زیرا در این حالت ممکن است بافت جلیقه شل شود.

 

استفاده ازجلیقه نجات یکی از ملزومات حفظ ایمنی هنگام شنا

 

جلیقه نجات نقش بسیار زیادی در حفظ امنیت و سلامت افراد دارد. کسانی که در شنا کردن مهارت کافی ندارند با استفاده از جلیقه نجات می‌توانند یک شنای لذت بخش را تجربه کنند. جلیقه با نگه داشتن آنها در سطح آب و جلوگیری از غرق شده ایمنی افراد را حفظ می‌کند.

 

دانستنی های جالب در مورد جلیقه نجات

 

جلیقه نجات یکی از ملزومات شنا کردن است. استفاده از آن در هنگام شنا سبب می‌شود تا فرد روی سطح آب باقی بماند و از غرق شدن فرد جلوگیری می‌کند. از جمله مواد اولیه‌ای که برای تولید جلیقه استفاده می‌شود می‌توان به فوم و یونولیت اشاره کرد. فوم و یونولینت  بکار رفته شده در جلیقه سبب نگه داشتن آن روی سطح آب می‌شود. فروشگاه دنیای اینتکس نمایندگی فروش انواع جلیقه است. این فروشگاه برای رفاه حال مشتریان سایت فروش دارد که با مراجعه به آن متناسب با نوع نیاز خود می‌توانید جلیقه مناسب را خریداری کنید.